Wycinka drzew

Extreme Explorer świadczy usługi z zakresu wycinki i pielęgnacji drzew metodą alpinistyczną. Pozwala ona dotrzeć do trudno dostępnych miejsc korony drzew nie uszkadzając przy tym ich struktury. Zastosowanie technik dostępu linowego podczas wycinania jest gwarancją precyzyjności, czego nie mogą zapewnić obszerne i inwazyjne podnośniki koszowe.

Wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas ścinki i pielęgnacji drzew, szczególnie
w miejscach o ograniczonej wolnej przestrzeni wokół obiektu, t.j. cmentarze komunalne, parki czy aglomeracje miejskie, uświadomiły nam jak istotna jest dbałość o bezpieczeństwo i precyzję podczas wykonywania prac na wysokości.

Dużą wagę przykładamy do estetyki w czasie prowadzenia prac pielęgnacyjnych. Zabiegi te sprawiają, że korona drzewa swobodnie rozwija się, nabierając kształtów zgodnych z naturą. Zwracamy szczególną uwagę na to, aby drzewo, po zakończeniu pielęgnacji, miało wygląd jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Wiele firm bezmyślnie ogałaca drzewa, ignorując ten estetyczny i przyrodniczy aspekt, co w naszym mniemaniu przeczy samemu założeniu pielęgnacji zieleni.

Ścinamy drzewa w trudno dostępnych miejscach, gdzie nie może dostać się tradycyjny sprzęt mechaniczny, typu podnośnik. Drzewa zagrażające mieniu, znajdującemu się w bezpośredniej okolicy, ścinamy etapami opuszczając powoli i ostrożnie poszczególne fragmenty, dzięki czemu znacznie zmniejszamy prawdopodobieństwo uszkodzenia inwentarzu.

Nasza firma zapewnia Państwu szybki czas rekcji na zgłoszenie oraz profesjonalizm podczas jego realizacji. Jest to szczególnie istotne w przypadku potencjalnych zagrożeń jakie niosą niezabezpieczone wiatrołomy czy suche, wiszące gałęzie.

Usługi wycinki i pielęgnacji drzew:

 • specjalistyczna wycinka drzew

 • redukcja korony drzewa

 • zbiór nasion z drzew stojących

 • wywóz biomasy

 • pielęgnacja korony drzew poprzez usuwanie martwych, chorych i połamanych gałęzi

 • wycinka drzew w trudno dostępnych miejscach takich jak: cmentarze, linie energetyczne, miejsca silnie zurbanizowane- niedostępne dla tradycyjnych podnośników

W ramach wykonywanych usług gwarantujemy:

 • rzetelne i profesjonalne podejście do zlecenia,
 • uporządkowanie terenu po wykonaniu prac,
 • darmową wycenę usługi,
 • zabezpieczenie terenu,
 • fakturę VAT,

W razie jakichkolwiek pytań związanych z wycinką lub pielęgnacją drzew służymy profesjonalną poradą. Prosimy o kontakt pod numer:

Krzysztof Zabłotny

kom.: 600 243 955

ŚWIADECTWO KWALIFIKACJI:

Drwal – operator pilarek
0287/1278/2013

Wykonujemy prace na wysokości  na terenie: Wrocław, Legnica, Wałbrzych, Polkowice, Lubin, Bolesławiec, Złotoryja, Jawor, Chojnów, Jelenia Góra, Świdnica, Bolków, Lwówek Ślaski, Gryfów Śląski, Zgorzelec i wielu innych miast Polski.

Przewiń do góry