Odśnieżanie dachów

Dla większości Polaków śnieg zimą to coś oczywistego. Niebezpieczny wydaje się nam on jedynie w górach. Nic bardziej mylnego. W miastach także może stanowić poważne zagrożenie, gdyż każdy metr kwadratowy dachu przykryty warstwą śniegu o grubości 15 cm waży nawet 50 kg! To tyle samo, co ciężar dachówek znajdujących się na tej samej powierzchni. Czyli zimą budynek musi utrzymywać nawet dwukrotnie większy ciężar! A ewentualne naprawy zawalonej przestrzeni dachu wielokrotnie przewyższają koszt jego odśnieżenia.

Prawo a odśnieżanie dachów.

Prawo budowlane jasno określa obowiązki zarządców i właścicieli obiektów. Ze względów bezpieczeństwa, każdy z nich jest zobowiązany przede wszystkim do niedopuszczania do przeciążenia konstrukcji budynku prze zalegający na dachu śnieg i, w razie konieczności, odśnieżania go. Należy także usuwać wszelkie sople, nawisy lodowe i śniegowe, które to mogą zagrozić osobom znajdującym się na ulicy lub chodniku w pobliżu budynku.

Usługi odśnieżania dachów.

Nasza firma świadczy profesjonalne usługi w zakresie odśnieżania dachów, usuwania sopli, nawisów śnieżnych i lodowych.
Śnieg usuwamy metodą mechaniczną używając do tego szufli i łopat zakończonych gumowymi końcówkami, dzięki czemu zmniejszamy możliwość uszkodzenia dachu. Ma to bardzo duże znaczenie w przypadku pokrycia membranowego i bitumicznego.
Odśnieżamy dachy płaskie, jedno i dwu spadowe za każdym razem mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo osób postronnych i naszych pracowników. Ci ostatni posiadają aktualne szkolenia do wykonywania prac na wysokości oraz badania lekarskie.
Długoletnie doświadczenie w pracy na wysokości pozwala nam sprawnie i bezpiecznie dotrzeć do najbardziej niedostępnych miejsc. Działamy wykorzystując metodę alpinistyczną. Posiadamy ubezpieczenie OC .
Solidność wykonywanych usług i bezpieczeństwo stało się naszą dewizą.

Czas reakcji na zgłoszenie odśnieżania dachów.

Mając na uwadze potrzeby naszych klientów, czas reakcji to od 12 do 24h.
W przypadku zawarcia umowy na odśnieżanie dachów – czas reakcji wynosi do 12 godz. od momentu powiadamiania (czas ten może być skrócony w zależności od umowy).

Koszt odśnieżania dachów.

Koszty usuwania śniegu uwarunkowane są wieloma czynnikami takimi jak:

  • powierzchnia dachu,
  • rodzaj dachu (plaski, skośny, jedno dwu spadowy),
  • ilość miejsc zrzutu śniegu,
  • grubość pokrywy śnieżnej,

Każde zapytanie rozpatrywane jest indywidualnie.

Wykonujemy prace na wysokości  na terenie: Wrocław, Legnica, Wałbrzych, Polkowice, Lubin, Bolesławiec, Złotoryja, Jawor, Chojnów, Jelenia Góra, Świdnica, Bolków, Lwówek Ślaski, Gryfów Śląski, Zgorzelec i wielu innych miast Polski.

Przewiń do góry